O nás

Kávová Hvězda je mladá kavárna, obchod s výběrovou plantážní kávou a doplňky k přípravě kávy.

I za relativně krátkou dobu co je otevřená se skvěle zapsala do povědomí svých zákazníků. Můžete si vybrat kávu ze široké denní nabídky, ochutnat ji a nechat si navážit s sebou domů zrnka. Pro ty, kteří nemají mlýnek, rádi pomeleme dle typu přípravy a doporučíme vhodné balení pro co nejlepší skladování kávy. Pokud jste citlivý na intenzitu kofeinu, můžete si vybrat z naší nabídky dekofeinovaných arabic.

Aby jste si vaši kávu i doma vychutnali co nejlépe, pohodlně si vyberete z několika modelů moka – konviček , drobných doplňků k přípravě kávy a šálků, (aby jste si vaši kávu i doma vychutnali co nejlépe).

Ochutnejte některou z čerstvě uzrátých káv tak jak ji máte nejraději, vyzkoušejte také výtečné sladké dobroty, lahodné ovocné limonády a mošty nebo si kupte kousek itálie domů z nabídky vybraných lahůdek.

O kávě

Caffé del Saggio – rodinná kavárna a pražírna, která již dostala do světového povědomí a získala si nemálo ocenění ale především srdce svých zákazníků. Možná je to proto, že baristé kávu milují a věnují jí veškerý svůj čas, nadšení a entuziasmus. Vědí ale, že jen zápal nestačí k tomu, aby byla káva dokonalá. Pan pražírník Pavel Kosta tedy vystudoval Univerzitu kávy, aby se o kávě dozvěděl co nejvíce. Jako malé zpříjemnění se mu potom podařilo na světovém šampionátu baristů získat 6. místo v degustaci kávy. A právě degustace je při procesu pražení jednou z nejdůležitějších dovedností. Umět rozpoznat, jak má která káva vypadat, co v ní máme cítit, odhalit i ty nejjemnější nuance kávových profilů. To vše zaručuje citlivý jazyk pana pražírníka, který všechny kávy pečlivě kontroluje, a nemůže se stát, že by se k zákazníkovi dostala špatná káva.
A co by zmohl ten nejlepší pražírník, kdyby neměl k dispozici kvalitní suroviny? Proto v Caffé del Saggio osobně vybírají plantáže, ze kterých vozí zelenou kávu, navštěvují je, porovnávají. Do Caffé del Saggio se dostane káva ze všech koutů světa, z Afriky, Ameriky i Asie, ale vždy jen ta nejlepší, pečlivě vyselektovaná. Mohou tak zákazníkům nabídnout opravdu pestrou škálu chutí kávy – od jemných ovocitých až k velmi silným a hořkým. Míchají si také vlastní vyvážené směsi. Někteří zákazníci už mají u nich dokonce „tu svoji“.
Ochutnat u nich můžete také velmi vzácné kávy jako Hawaii Kona, Jamaica Blue Mountain či Kopi Luwak – „cibetkovou“ kávu.
Samotný proces pražení kávy samozřejmě vyžaduje mnohé zkušenosti a znalosti, které není možné se naučit na univerzitě, ale jen praxí. Proto i v Caffé del Saggio stále sledují nejnovější trendy, vzdělávají se, ale hlavně praží a naslouchají kávě, která si vždy sama řekne, co přesně potřebuje. Dávají kávě prostor, aby měla možnost vydat ze sebe to nejlepší. A to je pro ně nejdůležitější. Pravou odměnou je potom šálek té nejlahodnější kávy a také úsměv od spokojeného zákazníka, který je vždy ten nejpřísnější soudce.

Neváhejte a navštivte „moji Kávovou Hvězdu“,
Vaši baristé

 

Provozovatel:
Gesko spol. s r. o., Helceletova 2, 60200 Brno.  Ič: 60717301, Dič: CZ60717301.
Provzovna Moje kávová Hvězda, Jezuitská 3, Brno. Odpovědná osoba – Jiří Preis.
Společnost zapsaná v OR, vedená krajským soudem v Brně, Oddíl C, vložka 16165.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *